6 kwietnia
poniedziałek
Izoldy, Celestyna, Wilhelma
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bieżące Informacje z Warszawy i okolic

Ocena: 0
1462
Fot. pixabay.com/CCO

Internetowe Kursy Przedmałżeńskie w dieciezji warszawsko praskiej

Odwołane przesłuchania i konsultacje warszawskiego Sądu Metropolitalnego
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce wszystkie przesłuchania i konsultacje z biegłym zostają odwołane do dnia 29 marca 2020 r. Kancelaria sądu w tym okresie pełni dyżur w godz. 10.00 – 14.00. Oficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego ks. prałat Jarosław Kośla.

Zamknięte zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej
Centrum Opatrzności Bożej poinformowało, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa niemożliwe jest zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej a grupy, które mają uzgodnione wcześniej terminy zwiedzania proszone są o kontakt. Niedostępne dla zwiedzających jest także nowo otwarte Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Zawieszona działalność Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
Do odwołania pozostanie zamknięte dla zwiedzających także Muzeum Archidiecezji Warszawskiej na Starym Mieście. Nie odbędą się zaplanowane na marzec wykłady, koncerty i imprezy towarzyszące wystawom czasowym.

Odwołane wydarzenia w Archidiecezji Warszawskiej
W tym roku nie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii, planowane na 4 kwietnia. W archidiecezji warszawskiej odwołane zostały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży a także planowany na kwiecień Diecezjalny Dzień Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej. Przełożono też terminy spotkań z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” oraz “Duchowość dla Warszawy”.

Apel o odłożenie wizyt w urzędach  m.st. Warszawy
Władze miasta zachęcają, aby dla bezpieczeństwa swojego i innych mieszkańców, ograniczyć wizyty w urzędzie do niezbędnego minimum. Proszą o umawianie się na konkretny dzień i godzinę za pośrednictwem miejskiego systemu rezerwacje.um.warszawa.pl. W systemie można też sprawdzić aktualny stan kolejki w danym urzędzie.

Załatw sprawy urzędowe przez Internet
Wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Na portalu warszawa19115.pl i miejskich instytucji mieszkańcy mogą znaleźć karty informacyjne z opisem poszczególnych spraw. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować oraz wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście.

Jak założyć konto internetowe do załatwiania spraw urzędowych?
Na stronie epuap.gov.pl można założyć konto do załatwiania spraw urzędowych przez Internet. Wnioski o udzielenie pomocy finansowej z zakresu świadczeń rodzinnych, m.in.: świadczenie wychowawcze (500+), świadczenie „Dobry start” (300+), zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, fundusz alimentacyjny można składać za pośrednictwem portalu empatia https://empatia.mpips.gov.pl/ Jeśli na etapie składania wniosku wybierzemy elektroniczny sposób komunikacji, to cała procedura (np. decyzje, wezwania) zostanie przeprowadzona w ten sposób, bez konieczności osobistych wizyt w urzędzie czy odbioru pism na poczcie. Do złożenia wniosku wystarczy profil zaufany – informacje, w jaki sposób go założyć znajdują się na stronie gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany.

Zaproszenie do korzystania z Miejskiego Centrum Kontaktu
Do dyspozycji mieszkańców jest również całodobowe Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, gdzie można m.in. zgłosić awarię lub interwencję służb miejskich. Usługi i informacje są dostępne na portalu warszawa19115.pl, za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej oraz pod numerem telefonu 19115 czynnym całą dobę. Każde zgłoszenie otrzymuje numer, dzięki któremu można sprawdzić, na jakim etapie znajduje się sprawa.

Warszawski Ogród Zoologiczny wprowadza ograniczenia do 31 marca 2020 r.
Zoo będzie otwarte, ale tylko w części parkowej. Zamknięte będą wszystkie pawilony i punkty gastronomiczne. Otwarta będzie tylko jedna kasa  od ul. Ratuszowej. Otwarte będą tylko dwie toalety wolnostojące (poza pawilonami): w Alei Głównej oraz przy Herpetarium, regularnie dezynfekowane. Odwołane zostają umówione lekcje, zajęcia dla studentów, praktyki i spotkania z wolontariuszami. Odwołane do 31 marca zostają wszystkie zaplanowane eventy. Płatność w kasie tylko kartą lub poprzez kupno biletu on-line. Obniżone zostały ceny biletów – wszystkie są po 15 zł.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 kwietnia

Pan moim światłem i zbawieniem moim,
kogo miałbym się lękać?

Dziś w Kościele: poniedziałek, Wielki Tydzień
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 42,1-7; Ps 27,1-3.13-14 ; J 12, 1-11
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter