25 września
piątek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Droga na Maxa

Ocena: 4.2
1771

"Droga Odważnych" - wspólnota mężczyzn proponująca męską formację duchową - zaprasza po raz trzeci do wyruszenia w "Drogę na Maxa". Tym razem tematem będzie "Mąż i ojciec na maxa".

“My, mężczyźni,bywamy nieobecni w naszych małżeństwachi często nie stanowimy wsparcia dla naszych żon. Z drugiej strony mamy też być silnymi Bogiem ojcami – nie tylko biologicznymi, stąd taka, a nie inna tematyka” – mówi lider główny Drogi Odważnych Mariusz Marcinkowski.

Mężczyźni wyruszą we wspólną liczącą ok 35 km, coroczną, nocną "Drogę na Maxa" z Ożarowa Mazowieckiego do Niepokalanowa. Jej celem jest zawiązanie męskiej wspólnoty w znoszeniu trudu pielgrzymowania. W trakcie drogi, ale takze już wcześniej, podczas calosobotniego spotkania poprzedzającego pielgrzymowanie będzie odmawiany Różaniec, ale będzie to też czas konferencji, rozmów i wymiany wzajemnych doświadczeń na tzw. męskie tematy: co to znaczy być ojcem? Jak walczyć w swoim życiu z grzechem? Jak być odpowiedzialnym za siebie, własną rodzinę, za życie duchowe swoje i swoich bliskich? Jak sie modlić? Jak realizoiwać chrześciańskie pwołanie w pracy zawodowej?

- To pielgrzymka, podczas której nie tylko poznacz innych, ale może przede wszystkim zobaczysz, jaki ty jesteś. Warto zawalczyć, by być na tej pielgrzymce. Warto sprawdzić swoje siły fizyczne, ale też sprawdzić, czy jesteś otawrty na to, co Bóg chce ci dać, co dla ciebie przygotował - zachęcają organizatorzy.

Wspólne spotkanie rozpocznie sie w sobotę 20 lipca o godz. 14 w Centrum Kulturalno-Konferencyjnym Scena Ołtarzew, a zakończy w niedzielę 21 lipca nad ranem wspólnym spotkaniem w sanktuarium niepokalanowskim - u o. Maksymiliana Kolbe, który jest patronem "Drogi Odważnych".

Patronat medialny nad "Drogą na maxa" sprawują tygodnik Idziemy i portal idziemy.pl.
Zapisy do 15 lipca. Informacje także w spocie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Błogosławiony Pan, Opoka moja.
On mocą i warownią moją.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 3,1-11; Ps 144,1b.2abc.3-4; Łk 9,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter