2 kwietnia
niedziela
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Droga Lwa: trzydniowe ćwiczenia duchowe dla mężczyzn - "Idziemy" zaprasza

Ocena: 0
2026

Droga Odważnych zaprasza w dniach 15-17 lipca do Warszawy na Drogę Lwa.
Jednym z patronów wydarzenia jest tygodnik "Idziemy".

Droga Lwa to intensywne, trzydniowe ćwiczenia duchowe, osobowe i fizyczne dla mężczyzn. Poruszane w trakcie tych dni podczas warsztatów, konferencji, modlitwy i Eucharystii tematy, to m.in.

  • powołanie i misja
  • nieczystość
  • zranienia i fałszywe przekonania
  • dynamika działania,
  • emocje i pragnienia
  • słowo Boże

Drogę Lwa prowadzi Droga Odważnych – katolicki ruch formacyjny dla mężczyzn, działający z asystencją pastoralną braci kapucynów, którego charyzmatem jest formacja mężczyzn na Bożych przywódców zgodnie z ideałem: miłość, służba i formacja.

Wśród mówców:

Mariusz Marcinkowski – mąż, ojciec, trener rozwoju osobistego, certyfikowany mówca, trener i coach Maxwell Leadership Certified Team, teolog. Ponad 10-letnie doświadczenie trenerskie i mentorskie. Lider główny Drogi Odważnych.

Dawid Gacek –  mąż, ojciec, przeszło 10 lat zapala miłością do Bum Bum Rurek na szkoleniach, warsztatach i happeningach. Przeszkolił w tym czasie ponad 3000 nauczycieli. Lider Drogi Odważnych.

Paweł Bodzon – mąż, ojciec, absolwent Psychologii i Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Praktykę psychologiczną odbywał w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na oddziale zamkniętym psychiatrycznym dla dzieci w Józefowie. Psychoterapeuta. Lider Drogi Odważnych.

br. Adam Zwierz OFMCap – kapucyn, odpowiedzialny za formację postulantów. Misjonarz. Spowiednik. Asystent kościelny Drogi Odważnych.

Gdzie i kiedy

Droga Lwa odbędzie się od 15 do 17 lipca w Warszawie (dolny kościół parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, ul. Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101). Szczegóły i zapisy na www.drogalwa.pl

Świadectwa uczestników

Ostatnie siedem lat mojego życia, kiedy wzrastam we wspólnocie, mogę porównać do długodystansowego marszu, na którym wykonuję drobne, systematyczne kroki do świętości, to Droga Lwa była dla mnie jak przebiegnięcie maratonu. To wydarzenie niezwykle skondensowane i intensywne, dzięki czemu pozwala pokonać długi odcinek drogi w krótkim czasie. Dała mi narzędzia, umiejętności, doświadczenia i relacje, które pomagają tę drogę lepiej pokonywać. Na Drodze Lwa najważniejszym dla mnie było skonfrontowanie się z prawdą o mnie, zwłaszcza z fałszywymi przekonaniami oraz doświadczenie miłości Boga Ojca. Tę miłość okazywał mi przez słowo Boże i mężczyzn, których poznałem.

Szymon Wilkowski

Byłem na Drodze Lwa trzy lata temu i to wydarzenie było katalizatorem wielu zmian w moim życiu, w obszarze mojego małżeństwa, ojcostwa i pracy nad sobą. Konferencje, rozmowy i spotkania z innymi mężczyznami są bardzo inspirujące i dające do myślenia.

Michał Laskowski

Zawsze chciałem, by moja rodzina była szczęśliwa. Chciałem stworzyć partnerski związek, który będzie wsparciem. Chciałem rozwijać się z moją żoną, wspierać i być dla siebie pomocą. Chciałem być dobrym ojcem, by moje dzieci miały ze mną bliską relację i mogły rozwijać swoje skrzydła. Zawsze starałem się realizować te pragnienia – odpowiadać na potrzeby i oczekiwania moich bliskich. Jednak dopiero Droga Lwa uświadomiła mi, że to za mało! Zrozumiałem, że muszę odkrywać swoje marzenia, stawiać sobie cele i nie tylko reagować na potrzeby, ale zastanowić się, jak mogę SPRAWIĆ, by moja rodzina była szczęśliwa.

Kamil Jaśniewicz

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera Portalu



Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)



Newsletter