17 października
niedziela
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Męskie oblężenie Jasnej Góry pod hasłem: Twórcza odwaga

Ocena: 4.5
417

Męskie oblężenie Jasnej Góry to wydarzenie, które 18 września po raz piąty zgromadzi mężczyzn z całego kraju na wspólnej modlitwie u stóp Królowej Polski.

fot.www.facebook.com/MysliJackaPulikowskiego/

W spotkaniu uczestniczyć będzie kilka tysięcy mężczyzn na co dzień formujących się w różnych ruchach i wspólnotach, których ogólnym celem jest odkrywanie męskiej tożsamości zawartej w Bożym planie zbawienia i wzmacnianie mężczyzn w rolach chrześcijanina, męża, ojca, pracownika. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa znajdujące się w liście Ojca Świętego Franciszka „Patris corde” odnoszące się do świętego Józefa: „Twórcza odwaga”. Papież napisał między innymi:

Józef jest człowiekiem, przez którego Bóg troszczy się o początki historii odkupienia. Jest on prawdziwym „cudem”, dzięki któremu Bóg ocala Dziecię i Jego Matkę. Bóg działa ufając w twórczą odwagę tego człowieka, który przybywając do Betlejem i nie znajdując miejsca, gdzie Maryja mogłaby porodzić, przystosowuje stajnię i urządza tak, aby stała się jak najbardziej gościnnym miejscem dla przychodzącego na świat Syna Bożego

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wysłuchać nauczań księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, biskupa Artura Ważnego, księdza Adama Rybickiego autora licznych książek na temat duchowości mężczyzn, a także posłuchać świadectw. Wszystko to w atmosferze modlitwy i uwielbienia. Kulminacją wydarzenia będzie Eucharystia połączona z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Mężczyzn, które oparte są na Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego przygotowanych przez bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Organizatorzy oczekują jak najliczniejszej, realnej obecności mężczyzn, a jeżeli nie będzie to możliwe to zachęcają do włączenia się w spotkanie na Jasnej Górze za pośrednictwem internetu, ale w zorganizowany sposób, to znaczy w grupie, w której będzie można także wspólnie modlić się i uczestniczyć w Eucharystii. Spotkanie na Jasnej Górze będzie poprzedzone cyklem warsztatów on-line od 12 do 17 września br. w godzinach 20.00 do 21.00, które mają być duchowym przygotowaniem do Oblężenia, a których tematyka również jest zaczerpnięta z listu papieża Franciszka na rok świętego Józefa. Więcej informacji można znaleźć na stronie. www.oblezenie.mezczyzni.net Będzie też dostępna transmisja na Youtube, z możliwością zadawania pytań na czacie:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 października

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Święto św. Łukasza, ewangelisty
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 10, 1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter