23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Cykl debat o wolności w ramach Festiwalu Filmowego Vitae Valor - "Wartość Życia"

Ocena: 0
504

W Tarnowie od niedzieli trwa XI edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor („Wartość Życia”). W czwartek rozpoczął się cykl debat, którym towarzyszy hasło „Oblicza wolności”.

Fot. materiały organizatora

W czasach, w których prawie wszystko można obejrzeć na platformach streamingowych, albo w internecie sensem festiwali filmowych są spotkania i rozmowy. Wolność w sieci, granice wolności twórczej, pytania o bluźnierstwo czy ludzką wolność od i do – bardzo inspirują. Dodatkowo temat wolności politycznej i ekonomicznej nie tylko inspiruje, ale także rozpala.

– podkreśla o. Michał Legan OSPPE, dyrektor artystyczny festiwalu.

We czwartek na temat wolności w sieci debatowali prof. Monika Przybysz i Michał Kłosowski. Temat wolności w piątek podejmą prof. Adam Regiewicz i Maja Bednarska. W sobotę o wolności ekonomicznej i politycznej porozmawiają Ewa Kiedio i Marcin Kędzierski, a w niedzielę o granicach w wolności twórczej Adam Woronowicz i ks. prof. Andrzej Draguła. Transmisja z każdej debaty na antenie Radia Profeto.

Warto podkreślić, że XI edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor „Oblicza Wolności” stawia pytania o to, czym jest wolność i jaka jest jej dzisiejsza definicja w tak szybko zmieniającym się świecie. Integralnym pytaniem jest także pytanie o kondycję współczesnego człowieka, który coraz częściej utożsamiany jest z różnym zniewoleniem – nie tylko na płaszczyźnie nałogów.

Pojęcia takie jak smartfonizm, martwica społeczna stają się dzisiaj zaprzeczeniem wolności człowieka. Czy zatem jesteśmy w pełni wolni? Gdzie jest granica bycia człowiekiem wolnym? Czy potrafimy ją wskazać? Co z wolnością polityczną, wolnością słowa, artystycznym wyrazem? Wolność, czyli co? – to pytanie, które stawiają twórcy festiwalu i będą szukać na nie odpowiedzi podczas trwania całego festiwalu, który odbywa się do 12 grudnia w przestrzeniach Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy zarezerwować sobie wejściówki. Szczegóły na stronie www.vvfestival.pl.

Debata Wolność w sieci" - prof. Monika Przybysz vs Michał Kłosowski - czwartek 9 grudnia:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter