25 maja
środa
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas: bieżące wydarzenia z Warszawy i Mazowsza (maj)

Ocena: 0
928

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami z regionu.

fot. arch.www.idziemy.pl

Konsekracja kościoła. Bp Romuald Kamiński 21 maja o godz. 11.00 będzie przewodniczyć  uroczystościom konsekracji kościoła w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie-Tarchominie, ul. Sprawna 9.

Święcenia kapłańskie. W świątyni Opatrzności Bożej, ul. Hozjusza 2, we wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego 28 maja, święcenia prezbiteratu przyjmą diakoni, alumni Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie i Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater.

Wspomnienie bł. Wyszyńskiego. Msza święta w pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego i w 41. rocznicę śmierci odprawiona zostanie 28 maja o godz. 19.00 w Archikatedrze Warszawskiej, ul. Dziekania 1.

Peregrynacja obrazu. Obraz Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, patronki Służby Porządkowej Totus Tuus diecezji warszawsko-praskiej, będzie peregrynować w dn. 21- 28 maja w parafii św. Faustyny na Bródnie, ul. Żuromińska 2; w dn. 28 maja – 4 czerwca w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, ul. 11 Listopada 4.

Świecki diakon stały. Bp Michał Janocha 15 maja udzielił święceń diakonatu stałego Robertowi Bińkowskiemu z parafii św. Anny w Piasecznie. Były to piąte w Archidiecezji Warszawskiej święcenia diakonatu stałego.

Rekolekcje „Oddanie 33”. W parafii św. Jana Kantego w Legionowie, ul. ks. J. Schabowskiego 2, odbędą się w dn. 23 maja-25 czerwca rekolekcje zawierzenia się Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi, na wzór zawierzenia św. Ludwika Grignion de Montfort. Rozpoczna się Mszą świętą w sobotę o godz. 18.00. Prowadzenie ks. Jan Łaski i ks. Tomasz Połomski.

Majowe przy kapliczkach. W parafii św. Karola Boromeusza w diecezji warszawsko-praskiej, przy każdej z 10 znajdujących się na jej terenie kapliczek, co kilka dni o godz. 20 odbywają się nabożeństwa majowe. Terminy znajdują się na stronie internetowej parafii.

Spotkanie synodalne. „Budowanie Kościoła synodalnego w Archidiecezji Warszawskiej. Rozeznawanie” – 6. diecezjalne spotkanie synodalne odbędzie się 24 maja o godz. 18, w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy u. Miodowej.

Obchody Dnia Ponarskiego. W 80. rocznica rozstrzelania młodzieży wileńskiej ze Związku Wolnych Polaków, 23 maja o godz. 11 odbędą się uroczystości pod Krzyżem - Pomnikiem Ponarskim na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wezmą w nich udział m.in.  Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Minister Jan Józef Kasprzyk,  Dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN  Adam Siwek, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, MMRK.

Teatry i muzea za złotówkę. Od 16 maja wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu Mazowsza mogą odwiedzać za symboliczną opłatą 1zł teatry i muzea prowadzone przez mazowiecki urząd marszałkowski. Na liście są m.in. Teatr Polski w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna, Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. By móc skorzystać z „promocyjnej” ceny szkoła powinna wysłać zgłoszenie przez formularz na stronie www.mazovia.pl.

Zapisy na „Lato w Mieście”. Warszawska akcja „Lato w Mieście" potrwa w tym roku od 27 czerwca do 31 sierpnia. Zapisy trwają do 22 maja. Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl,  za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Tężnia na Targówku. Drewniany budynek tężni solnej został oficjalnie otwarty w parku przy Domu Kultury Świt, ul. Wysockiego 11. Pomysł tężni został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego zgłoszonego przez Stowarzyszenie „Targówek w Spódnicy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Środa, VI Tydzień Wielkanocny - wspomnienia dowolne: św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła, św. Grzegorza VII, papieża, św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy, św. Magdaleny Zofii Barat, dziewicy
Ja będę prosił Ojca, a da wam innego Parakleta,
aby z wami był na zawsze.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16,12-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter