6 grudnia
wtorek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas: bieżące wydarzenia z Warszawy i Mazowsza (sierpień)

Ocena: 5
1003

Komunikat metropolity warszawskiego. Kard. Kazimierz Nycz wystosował komunikat po tragicznym wypadku autokaru w Chorwacji. „Otaczam modlitwą wszystkich poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru na terenie Chorwacji. Zmarłych w tym tragicznym zdarzeniu polecam Miłosierdziu Bożemu. Łączę się duchowo z rodzinami ofiar i składam im najgłębsze wyrazy współczucia. Wiernych proszę o modlitwę za walczących o życie i zdrowie w chorwackich szpitalach, jak również za tych, którzy spieszą im z pomocą” – napisał hierarcha.

Dożynki diecezjalne. Tegoroczne dożynki diecezji warszawsko-praskiej odbędą się 28 sierpnia w parafii św. Trójcy przy ul. Rynek 10 w Latowiczu. Bp Kamiński o godz. 12.00 będzie przewodniczyć Mszy Świętej.

Praska pielgrzymka. XXXIX Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła rozpocznie się 16 sierpnia o godz. 6.00 Mszą św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Grochowskiej 365 na Kamionku w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczyć bp Romuald Kamiński. Pierwszego dnia pielgrzymowania, we wsi Otwock Wielki, w czasie Apelu Jasnogórskiego z pielgrzymami ma się modlić bp Jacek Grzybowski.
 
Patron KSM. KSM archidiecezji warszawskiej dekretem kard. Nycza zyskało niezwykłego orędownika - bł. Carlo Acutisa.  Decyzja o ustanowieniu patrona jest odpowiedzią na prośbę skierowaną przez ks. Kamila Falkowskiego, Asystenta Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Święto Chotomowa. 15 sierpnia w święto patronalne parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Partyzantów 8 w Chotomowie, odbędą się uroczystości odpustowe. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczyć ks. prał. dr Maciej Miętek, kanclerz kurii warszawsko-praskiej. W programie świętowania są m.in. o godz. 13.30 rozpoczęcie festynu, godz. 15.00 koncert Magdy Anioł, godz. 16.15 recital piosenki patriotycznej, godz. 17.00 program rozrywkowy: Kapela Starej Warszawy, Potańcówka z Piotrem.

Jubileusz w Celestynowie. Świętowanie 70-lecia gminy Celestynów odbędzie się 21 sierpnia. Rozpocznie się od Mszy św. celebrowanej przez ordynariusza warszawsko-praskiego o godz. 15.00 w parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 3. Od 13 do 20 sierpnia parafia będzie gościć kopię obrazu NMP Matki Kościoła, patronki Służby Porządkowej Totus Tuus diecezji warszawsko-praskiej.

Odpust w Józefowie. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. ks. Piotra Skargi 24 w Józefowie koło Otwocka, zaprasza na parafialne uroczystości odpustowe 28 sierpnia oraz na Festyn Rodzinny. Zaplanowano loterię fantową, z której dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci. Trwa zbiórka darów na loterię.

Pielgrzymka do Medjugoria. Duszpasterstwo akademickie św. Anny w Warszawie zaprasza na pielgrzymkę organizowaną dla studentów i osób do 35. roku życia. Zapisy są przyjmowane online przez formularz. Wyjazd 27 sierpnia. Dodatkowe inf. tel. 668 282 223 - Arina z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny.

Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej.  W kościele św. Ducha przy ul. ks. J. Schabowskiego 2 w Legionowie, odbędzie się 21 sierpnia o godz. 16.30 recital organowy Jana Bokszczanina. Patronat medialny nad festiwalem objął tygodnik „Idziemy”.

Organy Archikatedry. Przemysław Kapituła 21 sierpnia o godz. 16.00 wykona utwory Leona Boëllmanna, Johanna Ernst Prinz von Sachsen Weimar, Alfreda Herbert Brewer, Mieczysława Surzyńskiego, Feliksa Nowowiejskiego. Archikatedra św. Jana Chrzciciela na Starówce, ul. Świętojańska 8. Wydarzenie pod patronatem medialnym tygodnika „Idziemy”.

Jarmark Dominikański. Tegoroczny Jarmark Świętego Jacka, zagości na placu przed kościołem oo. dominikanów na warszawskim Nowym Mieście. Stoiska będą czynne 13 sierpnia od 11.00 - 21.00, a 14 sierpnia oraz 15 sierpnia 10.00 - 22.30. Czekają stragany z książkami, rękodziełem, antykwariat oraz charytatywna kawiarnia. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na wykupienie obiadów dla ponad 240 dzieci w polskich szkołach i wsparcie edukacyjne uczniów z Fastowa w Ukrainie.

Film o Pavarottim. Film dokumentalny przedstawiający historię życia jednego z najsłynniejszych tenorów świata w reż. Rona Howarda zobaczyć można w plenerowym kinie, które organizują Łazienki Królewskie. Pokaz 23 sierpnia o godz. 20.30, na dziedzińcu Stajni Kubickiego. Wstęp wolny.

Koncerty na plaży. Sinfonia Varsovia zaprasza na bezpłatne koncerty i specjalne animacje na stołecznej Plaży Poniatówka 20 sierpnia i 3 września. Każdy występ rozpocznie się o 16.00 i potrwa ok. 45 minut. Muzycy pokażą najpierw możliwości swojego instrumentu, by następnie muzykować wspólnie. Odbędzie się też pokaz kolekcji egzotycznych instrumentów ze wszystkich stron świata. To propozycja dla rodzin z dziećmi i wszystkich chętnych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Wtorek, II tydzień Adwentu - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Blisko jest dzień Pana,
oto przyjdzie, aby nas zbawić.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18,12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter