2 marca
wtorek
Heleny, Halszki, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas (bieżące informacje)

Ocena: 4.7
2492

Bieżące informacje z Warszawy i okolic: bierzmowanie dla dorosłych i 20-30 latków, Msza św. i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, czwartkowe spotkania młodych, punkty dla ubogich, fotoradary na moście Poniatowskiego.

Fot. idziemy.pl/diecezja warszawsko-praska/Caritas/zdjęcie kard. Wyszyńskiego: www.prymaswyszynski.pl/cathopic.com

Żegnamy kapłanów

  • Śp. ks. kan. Dariusz Wieczorek zmarł 25 stycznia, w 35. roku kapłaństwa. Był proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Okuniewie. Miał 59 lat.
  • Śp. ks. Henryk Jan Żółkiewski zmarł 20 stycznia w wieku 87 lat, w 63. roku kapłaństwa, był mieszkańcem Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 25 stycznia w kościele Opieki MB Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą, ciało zmarłego złożono na miejscowym cmentarzu parafialnym.
  • 9 stycznia w wieku 87 lat, zmarł śp. ksiądz kan. Hieronim Józef Serżysko. W kapłaństwie przeżył 64 lata. Był wikariuszem kilku parafii warszawskich i podwarszawskich oraz proboszczem parafii: Złotokłos, Wrociszew, Żdżary, Wielgolas oraz Pieczyska. Ostatnio przebywał w Domu Księży Emerytów w Łomiankach.
  • Śp. ks. Czesław Zdziarski zmarł 7 stycznia w wieku 96 lat, w kapłaństwie przeżył 58 lat. Był wikariuszem parafii Kocierzew, Sochaczew, Wiskitki, Lipce oraz proboszcz parafii Kuklówka Zarzeczna (1976-1997). Ostatnio przebywał w Domu Księży Emerytów w Łomiankach. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył 13 stycznia w kościele parafialnym pw. MB Częstochowskiej w Kuklówce bp Michał Janocha, po czym ciało zostało złożone na cmentarzu parafialnym.

O owoce beatyfikacji. W archikatedrze warszawskiej 28 lutego o godz. 19.00, odbędzie się Msza św. i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego.

Kościół w Michalczewie otwarty. Od 24 stycznia w kościele w Michalczewie znów są odprawiane Msze święte w każdą niedzielę. Eucharystia jest sprawowana o godz. 7:00, 9:30 i 12:00 w dolnym kościele. Wobec przedłużającej się choroby proboszcza parafii Świętej Rodziny w Michalczewie, Msze św. niedzielne odprawiają księża z innych parafii dekanatu wareckiego, według porządku ustalanego przez ks. dziekana Piotra Libera, proboszcza parafii Konary – poinformował kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Kursy przedmałżeńskie. Na stronie portalu idziemy.pl można zapoznać się z wykazem katechizacji przedmałżeńskiej na luty w parafiach diecezji warszawsko-praskiej. Przypominamy, że obowiązuje rozporządzenie przewodniczącego Rady ds. Rodziny dot. internetowych kursów przedmałżeńskich szczegóły na diecezja.waw.pl. Aktualnie z zachowaniem zarządzeń sanitarnych duszpasterze powracają do nauk stacjonarnych.

Czwartkowe spotkania młodych. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza młodzież szkolną i studentów  w każdy czwartek do Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, ul. Floriańska 3 na godz. 19.00. Temat najbliższego spotkania 4 lutego brzmi: w Duchu ŚDM – Madryt 2011.

Bierzmowanie dla dorosłych. W parafii Najświętszego Zbawiciela na ul. Marszałkowskiej 37 w Warszawie rozpocznie się 4 lutego o godz. 19.30 kurs bierzmowania dla dorosłych. Spotkania odbywać się będą w wybrane poniedziałki i czwartki o 19.30. Bierzmowanie zaplanowane jest na 25 marca.

Bierzmowanie dla 20-30 latków. Confirmation to nowa inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej; cykl 10 spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania osoby w wieku 20-30 lat, odbędzie się w wybrane czwartki w godz. 19.30-21, w kościele bł. Władysława z Gielniowa na warszawskim Ursynowie. Start 11 lutego. Zajęcia obejmują katechezy, świadectwa i spotkania w małych grupach. Wymagane zapisy drogą elektroniczną: warszawa@ksm.org.pl. Szczegółowe informacje – u duszpasterza ks. Kamila Falkowskiego, tel. 790-542-967.

Fotoradary na moście Poniatowskiego. Władze m.st. Warszawy podpisały umowę na dostawę i montaż fotoradarów na moście Poniatowskiego. Urządzeń będzie sześć. Zostaną zamontowane w ciągu pół roku.

Pomoc dla Powstańców. Stolica przygotowuje specjalne wsparcie dla powstańców warszawskich podczas szczepień przeciwko COVID-19. Bohaterowie będą mogli skorzystać ze szczepień w pierwszej kolejności. Punkt szczepień zostanie zorganizowany w Przychodni Lekarskiej dla Kombatantów przy ul. Litewskiej 11/13, finansowanej ze środków m.st. Warszawy.  Uruchomiono specjalny numer telefonu 726-290-189. Pod nim można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące pomocy.  

Punkty dla ubogich. Jadłodajnie, które wydają posiłki dla osób w kryzysie bezdomności i najuboższych to m.in.: św. Ryszarda Pampuri przy ul. Sapieżyńskiej, Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej, Zgromadzenia Sióstr Świętego Feliksa przy ul. Azaliowej, Caritas AW przy ul. Żytniej 1, Caritas DWP przy ul. Grochowskiej, Alter Ego przy ul. Wiślanej. Przy ul. Grochowskiej 111/113 działa placówka, w której znajdują się łaźnia, ogrzewalnia oraz jadłodajnia. Punkt prowadzi na zlecenie miasta Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Rzeźby na 600-lecie. W tym roku Mińsk Mazowiecki będzie obchodzić 600-lecie nadania praw miejskich miastu. Z tej okazji powstaną dwie rzeźby-pomniki. W okolicach skrzyżowania ul. Siennickiej i Warszawskiej stanie rzeźba Jana z Gościańczyc (ok. 3,5 metra wysokości). Rzeźbę Anny Mińskiej (ok. 2,6 metra wysokości) będzie można podziwiać na Skwerze 600-lecia. Pieniądze na obie rzeźby, które ma wykonać Muzeum Ziemi Mińskiej, znajdują się już w budżecie miasta na 2021 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 marca

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
«Największy z was niech będzie waszym sługą».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 23, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 2 marca par. Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter