28 września
poniedziałek
Waclawa, Tymona, Marka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas (bieżące informacje)

Ocena: 4.51429
1653

Katedra św. Floriana, fot. McBartosz/ kościół św. Antoniego z Padwy, fot. Wistula, licencja CC BY-SA 3.0, wikimedia commons/panoramy: fot. pixabay.com/CCO

Zbiórka na konserwację Grobu Pańskiego. Kuria biskupia diecezji warszawsko–praskiej zawiadamia, że w parafiach diecezji, po wszystkich Mszach niedzielnych, w dniu 27 września 2020 roku, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zebrane środki należy przekazać do Wydziału Finansowego.

Kursy przedmałżeńskie w diecezji warszawsko-praskiej: DW-P: kursy przedmałżeńskie - jesień 2020

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła. Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński powołał Martę i Artura Kołaczków do posługi pary diecezjalnej Domowego Kościoła. Przekazanie posługi nastąpi na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty 27 września.

„Msze na chór i organy o. Dolindo Ruotolo”. 27 września, godz. 15 koncert w archikatedrze św. Jana, ul. Świętojańska 8. Bilety do nabycia w kasach i na stronie internetowej Zamku Królewskiego.

Komunikat ws. ankiet katechetycznych. Każda parafia w diecezji warszawsko-praskiej do 30 września ma obowiązek złożyć w Wydziale Nauki Katolickiej ankietę katechetyczną. Ankieta ma zawierać informacje o katechetach pracujących na terenie parafii, o typach i liczbie szkół znajdujących się na terenie parafii.

UKSW będzie monitorować pandemię. Zespół Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW pod kierownictwem prof. Marka Niezgódki podejmuje realizację projektu związanego z monitorowaniem rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Zaplanowano ponad 7 mln zł na badania nad COVID-19.

Rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej. Mszy Świętej rocznicowej w bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana, ul. Floriańska3, we wtorek  29 września o godz. 18.00 będzie przewodniczyć bp Romuald Kamiński.

Uroczyste rozpoczęcie roku w praskim seminarium. 1 października o godz. 16.00 odbędzie się w kaplicy seminaryjnej Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie Msza św. pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego inaugurująca rok akademicki.

Inauguracja na PWTW. Inauguracja nowego roku akademickiego na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie odbędzie się 8 października o godz. 16 w kościele seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Inauguracja na Collegium Bobolanum. 8 października o godz.16.00 w Sanktuarium Narodowym na ul. Rakowieckiej 61 odbędzie się uroczysta Eucharystia rozpoczynająca rok akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym  Collegium Bobolanum w Warszawie.

25-lecie Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 26 września o godz. 11.00 w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i  św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie zostanie odprawiona jubileuszowa Msza św. Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus to wspólnota rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych modlących się za kapłanów.

XI Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej. Już po raz jedenasty w kościele dominikanów na Służewiu, ul. Dominikańska 2, odbędzie się Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej: 2 października piątek,
19.00 – wykład różańcowy o. Michała Szałkowskiego OP, duszpasterza pielgrzymów z sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach; 3 października sobota
10.00 – modlitwa różańcowa dzieci
11.00 – modlitwa różańcowa Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej
12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego; potem agapa
15.00 – modlitwa różańcowa osób chorych i niepełnosprawnych
20.30 – modlitwa śpiewem Akatystu ku czci Bogarodzicy
21.15 – Różaniec światła.

Modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. 28 września o godz. 19.00, jak co miesiąc mieszkańcy Warszawy będą modlić się o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze Warszawskiej, ul. Świętojańska 8.

Błogosławieństwo mam i rodzin. Paulini z kościoła Świętego Ducha na ul. Długiej zapraszają 4 października na Eucharystię o godz.: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 oraz 20.30. Na zakończenie Mszy świętych będzie udzielenie indywidualnych błogosławieństw mamom spodziewającym się dziecka, a także rodzinom.

Błędów: informacje o rachunku sumienia nieprawdziwe. „Wiadomość o umieszczeniu przez parafię św. Prokopa w Błędowie "Rachunku sumienia" (którego treść jest nie do zaakceptowania) jest o tyle nieprawdziwa, że sytuacja miała miejsce 7 lat temu. Od 7 lat nie ma tej treści na portalu parafii, a w sieci krąży wykonany wtedy screen” – napisał na twitterze ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej.

Stypendia JPII dla studentów. Kandydaci wypełniają elektroniczny wniosek na stronie www.um.warszawa.pl/stypendia, a następnie zarejestrowany  formularz wysyłają w wersji papierowej wraz z załącznikami na adres: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa lub składają osobiście do specjalnej skrzynki podawczej w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00).

Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym (REO). Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Zwiastowanie” zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się 27 września o godz. 17.00 w kaplicy przy parafii św. Anny
w Grodzisku Mazowieckim. Rekolekcje są przeznaczone dla osób, które ukończyły 17 lat. Więcej informacji na stronie www.zwiastowanie.info

Msze św. w intencji Białorusi. W każdą czwartą niedzielę miesiąca w dolnym kościele pw. św. Aleksandra  przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie odprawiana będzie Msza św. w intencji Białorusi. To odpowiedź na prośby mieszkających w stolicy Białorusinów i solidaryzujących się z nimi Polaków. Pierwsza Msza św. zostanie odprawiona 27 września o godz. 18.00.

Umrzeć z nadziei. Wspólnota Sant’Egidio oraz Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zaprasza 29 września o godz. 19.00 do parafii św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51 w Warszawie na nabożeństwo w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. Eucharystii będzie przewodniczyć kard. Kazimierz Nycz.

Akademia ikony. Do końca września można się zapisać na trzyletnie warsztaty pisania ikon i towarzyszące im wykłady w kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła na pl. Teatralnym 20. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia i  udzielą informacji osobiście w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele lub pod adresem akademiaikony@gmail.com

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 września

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Wacława, męczennika
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć
i dać swoje życie jako okup za wielu.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 1, 6-22; Ps 17, 1-3. 6-7; Łk 9, 46-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter