19 maja
czwartek
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Przystanek Jezus" - w tym roku w Makowicach

Ocena: 4.56667
2934

W tym roku już po raz 21, w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia, odbędzie się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus". Z powodu zmiany lokalizacji festiwalu Pol’and’Rock ewangelizatorzy spotkają się w Płotach (woj. Zachodniopomorskie). Wcześniej przeżyli trzydniowe rekolekcje, które poprowadził dla nich bp Edward Dajczak – ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i inicjator ewangelizacji na Przystanku Jezus.

Fot. Facebook/Przystanek Jezus

Rekolekcje przygotowały młodych ludzi do wyjścia z Ewangelią do uczestników Pol’and’Rock Festivalu i dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Jak podkreślają organizatorzy sam festiwal Pol’and’Rock ograniczony w tym roku będzie do 20 tys. oficjalnych uczestników. Ponieważ zwykle w wydarzeniu uczestniczy ponad 500 tys. osób, prawdopodobnie wielu ludzi znajdzie się poza właściwą przestrzenią festiwalu.

Ich właśnie chcemy w tym roku otoczyć szczególną opieką i do nich kierować nasz przekaz

– mówi o. Damian Piątkowiak SVD.

W pobliżu głównego pola Pol’and’Rocka ustawiony jest biały krzyż, wyznaczający główną przestrzeń spotkań ewangelizacyjnych.

Zależy nam na tym, by oprócz indywidualnych rozmów, które są najważniejsze, przedstawić również pewną ofertę kulturalną

– wyjaśnia o. Piątkowiak. Jak informuje, obecność na scenie Przystanku Jezus potwierdziły już zespoły 2Tm 2,3, Fishecletic oraz raper Tau.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas trwającej pandemii spowodował w społeczeństwie duże zmiany, które nie ominęły także pokolenia ludzi młodych. Wielu z nich od długiego czasu nie uczestniczyło w praktykach religijnych, nie przystępowało do sakramentów, a podczas izolacji nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze świadkami wiary

– mówią organizatorzy Przystanku Jezus. Ich zdaniem większe niż wcześniej poczucie wyizolowania i samotności, problemy z depresją i zaburzenia emocjonalne wydają się być dobrą okazją, by opowiedzieć im o Jezusie i Jego odnawiającej miłości, która może przywrócić trwałą nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu wydarzenia można znaleźć na stronie:  www.przystanekjezus.pl.

Przystanek Jezus powstał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w 1999 r., jako forma duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Festiwalu Woodstock. Pierwszy raz odbył się w Żarach. Inicjatorem pierwszego Przystanku Jezus był bp Edward Dajczak – ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a organizatorem jest Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji z Gubina.

Co roku w Przystanku Jezus uczestniczą ewangelizatorzy z Polski i z zagranicy. Są wśród nich duchowni, siostry zakonne, klerycy, ale prawie dwie trzecie stanowią świeccy, głównie młodzież. Wśród wykorzystywanych form ewangelizacji są m.in. pantomima, teatr, koncerty muzyczne, taniec, prezentacje parateatralne, modlitwa itp. Młodzi ludzie mają także okazję do spotkań indywidualnych, spowiedzi i modlitwy, każdy może wziąć udział w Eucharystii.

Fot. Facebook/Przystanek Jezus

Czytaj także: 21. Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15, 9-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter