14 października
poniedziałek
Liwii, Kaliksta, Bernarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Inwazja LGBT" - w TVP

Ocena: 3.775
1467

- Opłacamy pociąg, nocleg i jeszcze dostajecie dietę - dziś po godz. 20 TVP1 pokaże dokument ukazujący kulisy organizowania m.in. „marszów równości” środowisk LGBT.

PAP/Grzegorz Momot

Jak są te wyjazdy na marsze, to my wam opłacamy wtedy pociąg […] i jeszcze się dostaje dietę – 30 zł na dzień […] a jeżeli to jest na dwa dni wyjazd, to wtedy nocleg też jest opłacany

– tak zachęcają pracownicy nominalnie organizacji pożytku publicznego Kampania Przeciw Homofobii do wolontariackiego uczestnictwa w „spontanicznych” paradach środowisk LGBT nazywanych marszami równości. Parady te - wg precyzyjnie rozpisanego planu, często w tym samym składzie maszerujących – od pewnego czasu po kolei organizowane się w miejscowościach całej Polski.

Dziennikarze telewizji publicznej postanowili „prześwietlić” działania Kampanii Przeciw Homofobii, która – jak wynika z filmu oraz samych wypowiedzi przedstawicieli KPH – zatrudnia pracowników do organizacji marszów równości i to zatrudnienie finansuje. Celem dziennikarzy było znaleźć odpowiedzi na pytania: kto, w jakim celu i jak finansuje marsze środowisk LGBT? Jakimi metodami są organizowane i jakie są źródła ich finansowania?

Owocem ich starań jest film dokumentalny pt. „Inwazja”, który będzie można obejrzeć już dziś, w czwartek, o godz. 20.03 na antenie TVP1.

Warto dodać, że dyrektor KPH, Slava Melnyk, wypowiadając się na temat dokumentu nie neguje zawartych w nim faktów. Potwierdza, że marsze przez KPH są finansowane, jednocześnie wskazując na tendencyjność "Inwazji" oraz podkreślając że wspomniane, relane „koszty, które organizacja ponosi w związku z uczestnictwem w marszach równości” dotyczą działań zgodnych z polskim prawem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 października

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego. 

Dziś w Kościele:
poniedziałek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,1-7; Ps 98 (97),1-4; Łk 11,29-32
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -