14 grudnia
sobota
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Inwazja LGBT" - w TVP

Ocena: 3.02
2300

- Opłacamy pociąg, nocleg i jeszcze dostajecie dietę - dziś po godz. 20 TVP1 pokaże dokument ukazujący kulisy organizowania m.in. „marszów równości” środowisk LGBT.

PAP/Grzegorz Momot

Jak są te wyjazdy na marsze, to my wam opłacamy wtedy pociąg […] i jeszcze się dostaje dietę – 30 zł na dzień […] a jeżeli to jest na dwa dni wyjazd, to wtedy nocleg też jest opłacany

– tak zachęcają pracownicy nominalnie organizacji pożytku publicznego Kampania Przeciw Homofobii do wolontariackiego uczestnictwa w „spontanicznych” paradach środowisk LGBT nazywanych marszami równości. Parady te - wg precyzyjnie rozpisanego planu, często w tym samym składzie maszerujących – od pewnego czasu po kolei organizowane się w miejscowościach całej Polski.

Dziennikarze telewizji publicznej postanowili „prześwietlić” działania Kampanii Przeciw Homofobii, która – jak wynika z filmu oraz samych wypowiedzi przedstawicieli KPH – zatrudnia pracowników do organizacji marszów równości i to zatrudnienie finansuje. Celem dziennikarzy było znaleźć odpowiedzi na pytania: kto, w jakim celu i jak finansuje marsze środowisk LGBT? Jakimi metodami są organizowane i jakie są źródła ich finansowania?

Owocem ich starań jest film dokumentalny pt. „Inwazja”, który będzie można obejrzeć już dziś, w czwartek, o godz. 20.03 na antenie TVP1.

Warto dodać, że dyrektor KPH, Slava Melnyk, wypowiadając się na temat dokumentu nie neguje zawartych w nim faktów. Potwierdza, że marsze przez KPH są finansowane, jednocześnie wskazując na tendencyjność "Inwazji" oraz podkreślając że wspomniane, relane „koszty, które organizacja ponosi w związku z uczestnictwem w marszach równości” dotyczą działań zgodnych z polskim prawem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 grudnia

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli.
Dziś w Kościele:
+ sobota, II tydzień Adwentu, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Syr 48,1-4.9-11; Ps 80,2ac.3b.15-16.18-19; Mt 17,10-13
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -