23 sierpnia
piątek
Apolinarego, Filipa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomocnicy Matki Kościoła zapraszają na 36. Praską Pielgrzymkę Pieszą

Ocena: 0
214

"U progu wakacji zachęcałem do udziału w 36. Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin. Obecnie pragnę polecić Waszej uwadze 36. Praską Pielgrzymkę Pieszą – szlak pątniczy Pomocników Matki Kościoła" - pisze bp Kamiński. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 16-26 sierpnia 2019 roku.

fot. pixabay.com/CC0

Wielebni Księża,
Drodzy Diecezjanie,

Wakacje powoli dobiegają do połowy. Część z nas ma już za sobą czas letniego odpoczynku.

U progu wakacji zachęcałem do udziału w 36. Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin. Obecnie pragnę polecić Waszej uwadze 36. Praską Pielgrzymkę Pieszą – szlak pątniczy Pomocników Matki Kościoła.

Tegoroczna pielgrzymka ma charakter szczególny - będzie dziękczynieniem za 50-lecie istnienia Ruchu Pomocników Matki Kościoła, czasem wielkiego dziękczynienia za dar Ruchu i okazją do nowego odkrycia jego charyzmatu. Może stanie się dla wielu z Was także sposobnością dla tych, którzy pragną poznać świadectwa i duchowość maryjną ruchu. Zwieńczeniem pielgrzymki będą obchody jubileuszu na Jasnej Górze.

Drugi wymiar tegorocznego pielgrzymowania związany jest z osobą Sługi Bożego, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kościół w Polsce oczekuje na wyniesienie Prymasa Tysiąclecia do chwały ołtarzy. Pomocnicy Matki Kościoła, którzy zawdzięczają swojej istnienie temu wielkiemu człowiekowi, pragną podczas pielgrzymki wraz z pątnikami przygotować się duchowo do zbliżającej się beatyfikacji. W drodze będzie okazja do poznania myśli
i zgłębienia życia tego wielkiego Polaka.

Wreszcie trzecim mocnym akcentem tegorocznej pielgrzymki będzie fakt z życia naszej Diecezji: Synod Młodych, rozpoczynający swoje prace od września bieżącego roku (aktualnie trwają intensywne prace przygotowujące). To ważne wydarzenie, które domaga się od nas wszystkich modlitwy i uwagi. Pątnicy będą mogli wysłuchać świadectw oraz zapoznać się
z nauką Kościoła na temat młodzieży. Szczególnie więc zapraszam na ten szlak członków Parafialnych Zespołów Synodalnych.

Pielgrzymi wędrują w kameralnej grupie, liczącej ponad sto osób – zapewnia to prawdziwie rodzinną atmosferę. Trasa całej pielgrzymki liczy ok. 315 km.

Rozpoczęciem pielgrzymki jest Eucharystia sprawowana w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku 16 sierpnia o godzinie 6.00. Po Mszy Świętej pielgrzymi wyruszają na szlak, by 25 sierpnia rano stanąć u stóp Jasnej Góry.

Tegoroczne pielgrzymowanie będzie odbywało się pod hasłem: Zwyciężyłaś! Zwyciężaj!

Na pielgrzymkowy trud już dzisiaj z serca błogosławię wszystkim organizatorom i pątnikom

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski


Zapisy: 14 i 15 sierpnia, od 16.00 do 19.00, w pomieszczeniach Konkatedry na Kamionku - ul. Grochowska 365.
Zapraszamy

Centralne obchody Jubileuszu – program

25 sierpnia2019 roku (niedziela)

9:30   powitanie Pielgrzymów z Wałów Jasnogórskich
10:30 Msza Święta na wejście Pielgrzymki Pomocników Matki Kościoła pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego (Sala Papieska)
17:00 agapa dla Pomocników w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego (ul. Wyszyńskiego 12)
21:00 Apel i czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu zakończone o godz. 24.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego

26 sierpnia 2019 roku (poniedziałek)

1:30   spotkanie i krótka modlitwa Pomocników Matki Kościoła przy Pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego (po Eucharystii w Kaplicy)
11:00 uroczysta Eucharystia na wałach (spotykamy się przy transparencie PMK przed wałami)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -