20 września
piątek
Filipiny, Eustachego, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pokazy "Kartki z Powstania" wracają!

Ocena: 0
626

Od dziś do 29 września Narodowe Centrum Kultury zaprasza na ul. Krakowskie Przedmieście 17 na kolejne bezpłatne pokazy „Kartki z Powstania” – pierwszego polskiego filmu fabularnego w technologii wirtualnej rzeczywistości, nagrodzonego w maju na Los Angeles Film Festival. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim, oparty na prawdziwej historii!

Fot. Narodowe Centrum Kultury

„Kartka z Powstania” opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.
    
Każda osoba, która dotrze na pokaz, zostanie wyposażona w zestaw specjalnych gogli i słuchawek do obejrzenia filmu. Obrotowe fotele umożliwiają zobaczenie wszystkiego, co dzieje się na planie filmowym - w kadrze 360 stopni, a więc przed, za i nad oglądającym. Technologia VR umożliwia widzowi zanurzenie się w filmowej rzeczywistości, bycie w centrum wydarzeń, uczestniczenie w akcji. To niezwykłe wrażenie, trudne do opowiedzenia.
      
Film można oglądać do 29 września włącznie w galerii przy ul. Krakowskie Przedmieście 17 od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 20.00 oraz
w soboty i niedziele od 13.00 do 17.00 wyłącznie po uprzedniej rejestracji, której można dokonać:

1/ telefonicznie pod numerem tel.: 500 748 116 (tylko w godzinach pokazów, tj. od wtorku do piątku w godz. 13.00-20.00, w soboty i niedziele w godz. 13.00-17.00)
2/ mailowo: kartkavr@nck.pl
3/ osobiście na miejscu pokazów, tj. w galerii przy Krakowskim Przedmieściu 17 Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz preferowanej daty i godziny pokazu.

Rezerwacja terminu pokazu zostanie potwierdzona mailowo.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 września

"Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne: do niego zostałeś powołany"

Dziś w Kościele: piątek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienia świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 6,2c-12, Ps 49. Łk 8,1-3
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Jeszcze przez kilka dni zapraszamy do oglądania filmów prezentowanych w ramach Lata z SalveNet - wspólnego projektu SalveNet i portalu idziemy.pl.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -