21 września
sobota
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łosiera rowerowa

Ocena: 0
1035

Łosiera to tradycyjna nazwa pielgrzymek na Warmii.

fot. arch. organizatora pielgrzymki

Bractwo pielgrzymów rowerowych z parafii NMP Królowej Kościoła w Sulejówku w diecezji warszawsko-praskiej zaprasza na pielgrzymkę rowerową na Warmię, docelowo do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. To propozycja dla seniorów i osób chcących im towarzyszyć. Pielgrzymowanie w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w dniach 10-15 sierpnia. Noclegi przygotowane są w szkołach i ośrodku turystycznym. Bagaż pielgrzymów, materace, karimaty, śpiwory będą przewożone samochodem. Codziennie będzie odbywała się Msza Święta i wieczorne konferencje.

Trasa pielgrzymki: 10 sierpnia: Sulejówek-Gzy (odcinek dwuetapowy z przejazdem SKM); 11 sierpnia: Gzy-Dzierzgowo; 12 sierpnia: Dzierzgowo-Stawiguda; 13 sierpnia: Stawiguda-Gietrzwałd-Barczewko; 14 sierpnia: Barczewko – Święta Lipka; 15 sierpnia: Święta Lipka – Sulejówek. Powrót pielgrzymów i rowerów autokarem po uroczystościach religijno-patriotycznych w Świętej Lipce.

Opłata organizacyjna (wpisowe) za noclegi, ciepłe posiłki, transport, ubezpieczenie, przygotowanie trasy itp. przy maksymalnej liczbie uczestników (45 osób) nie przekroczy 350 zł od pielgrzyma i zostanie rozliczona po pielgrzymce. Zapisy do 31 lipca lub do zamknięcia listy. Szczegóły i zapisy: tel. 883 704 565 lub 607 797 422; rowerowa.sulejowek@gmail.com; www.parafiasulejowek.pl. Patronat medialny: tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 września

"Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne: do niego zostałeś powołany"

Dziś w Kościele: piątek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienia świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 6,2c-12, Ps 49. Łk 8,1-3
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Jeszcze przez kilka dni zapraszamy do oglądania filmów prezentowanych w ramach Lata z SalveNet - wspólnego projektu SalveNet i portalu idziemy.pl.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -