15 września
niedziela
Albina, Nikodema, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziękczynienie za dar chleba

Ocena: 0
143

Chleb uważany jest w naszej kulturze nie tylko za podstawowy pokarm, ale też symbol tego, czego potrzebujemy do życia – przypomniał bp Romuald Kamiński, przewodnicząc Mszy Świętej podczas Diecezjalnych Dożynek, które odbyły się w tym roku w Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku.

fot. Marcin Tafejko

Ordynariusz warszawsko-praski w homilii podczas uroczystej Mszy Świętej odniósł się m.in. do tegorocznych trudności i przeciwności na czele z suszą, z którymi musieli się zmagać rolnicy. Dziękował tym, którzy spieszyli w tej sytuacji z pomocą innym i ubolewał nad zanikającą wdzięcznością, za plony Bogu. ­

"Zapominamy, że wszystko jest łaską. Zapominamy o wdzięczności. Bardziej liczymy na samych siebie, na same rozwiązania techniczne, i na chęć zdobywania pieniędzy" – zauważył. W tym kontekście przypomniał m.in. o służebnej postawie i prostocie serca Maryi. Bp Kamiński mówił także zebranym na dożynkach rodzinom rolniczym o konieczności m.in. dobrej formacji do małżeństwa oraz konieczności zabezpieczenia trwałości wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej poprzez poprzez wspólny stół, wspólną niedzielną Eucharystię i wspólną modlitwę.

 

Po Mszy Świętej wybrano wieniec dożynkowy, który został wydelegowany na Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze 1 września.

Organizatorzy zadbali o różnorodne posiłki - można było spróbować potraw regionalnych, przygotowanych na kuchni polowej. A to wszystko przy dźwiękach muzyki regionalnej. Spotkanie zakończyło się wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 IXNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -