23 sierpnia
piątek
Apolinarego, Filipa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Beton na Czerniakowie

Ocena: 0
28

Zezwolono na budowę osiedla w sąsiedztwie Jeziorka Czerniakowskiego.

Fot Adrian Grycuk / wikipedia / Praca własna / CC BY-SA 3.0 pl / Link

Na ostatniej sesji Rady Warszawy przyjęto plan zagospodarowania Czerniakowa Południowego. Zezwolono na budowę osiedla w sąsiedztwie Jeziorka Czerniakowskiego. Ten region Mokotowa z łąkami, polami i dzikimi ogródkami działkowymi ma ok. 90 ha i jest położony między Trasą Siekierkowską a ul. Czerniakowską.

– Nad dokumentem pracował cały sztab specjalistów – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dokument budzi jednak kontrowersje. „Zamiast »enklawy przyrodniczej stolicy« będzie kolejne »prestiżowe osiedle w kameralnej lokalizacji« – ironizuje w internecie ilustratorka Zosia Dzierżawska. Po jej wpisie pojawiły się liczne krytyczne wypowiedzi w mediach pod adresem planu dla Czerniakowa.

– Powstawanie nowych zabudowań w okolicy z pewnością nie poprawi sytuacji Jeziorka Czerniakowskiego. Jeśli lokalizacja zabudowy znajdzie się na trasie napływu wód gruntowych, będzie to miało bardzo negatywne skutki – uważa dr Michał Wasilewicz z Katedry Inżynierii Wodnej na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW.

„Nie ma mowy o betonowaniu Jeziorka Czerniakowskiego. To klasyczny fake news. Plan służy temu, żeby jeziorko i podobne bezcenne miejsca chronić przed niekontrolowaną zabudową – pisze prezydent stolicy na Facebooku. – Problemem Warszawy jest brak planów zagospodarowania, a plan dla Czerniakowa Południowego jest częścią nadrabiania zaległości”.

Mimo tych zapewnień wielu mieszkańców Warszawy jest zaniepokojonych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -