21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Weź i się módl". Księża archidiecezji warszawskiej wśród autorów modlitewnika Stacji7

Ocena: 0
174

100 księży, siostry zakonne, osoby świeckie i ponad 700 darczyńców - to oni stworzyli wspólnie, wydany przez Stację7, modlitewnik “Weź i się módl”. W gronie autorów znaleźli się również księża archidiecezji warszawskiej. Książkę można kupić przez Internet.

fot. pixabay.com/CC0

Ks. Marek Dobrzeniecki, ks. Michał Lubowicki, ks. Mateusz Kielarski, ks. Piotr Rymuza, ks. Andrzej Persidok, ks. Dawid Kucaba MS, to księża z archidiecezji warszawskiej, którzy znaleźli się w gronie autorów modlitewnika "Weź i się módl".

W modlitewniku znalazło się 365 odcinków przeznaczonych na każdy dzień roku. Wszystkie pogrupowane według myśli, problemów, z którymi najczęściej zmagają się wierni w codziennym życiu, m.in. dom, przyjaźń, kłamstwo, przemijanie, decyzja, radość, rodzice. Każdy z tych tematów-podpowiedzi modlitewnych został opatrzony cytatem z Pisma Świętego, rozważaniem oraz rachunkiem sumienia.

- To prawdziwe “pospolite ruszenie” ludzi, szturmem do nieba. Nauka prostej modlitwy opracowana przez 100 kapłanów, pomaga na drodze rozwoju w modlitwie - mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

Skąd pomysł na wydanie akurat modlitewnika? - Zauważyliśmy jak wielką popularnością na naszym portalu cieszą się teksty różnych modlitw, litanii czy rozważań, które zamieszczamy. Uznaliśmy, że ludzie bardzo tego potrzebują, szukają wsparcia w swojej codziennej modlitwie - mówi Andrzej Mitek, manager portalu Stacja7.

Do napisania tego modlitewnika zaproszono jednak nie jednego kapłana, choćby bardzo znanego i cenionego kaznodzieję, ale aż stu kapłanów, zarówno znanych i rozpoznawalnych duszpasterzy, jak i tych służących modlitwą i słowem w zaciszu klasztornym.

- Pomysł był taki, że zaprosimy do tej wspólnej modlitwy tylu kapłanów, ilu zdołamy. Każdy z nas przecież ma swoją grupę zaprzyjaźnionych, wspaniałych księży. W ten sposób, zaczęliśmy pisać do naszych przyjaciół. Okazało się, że każdy z nich z wielką chęcią chce podjąć wyzwanie. Każdy z nich także ma ogromne pragnienie wspólnej modlitwy. Zwłaszcza dziś. Zwłaszcza kiedy wszystkim nam nie jest łatwo - mówi Aneta Liberacka.

Nietypowy był także sposób pozyskania środków na wydanie modlitewnika: redakcja postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Zaprosiła do zrzutki wszystkich, którzy chcieliby mieć tego typu pomoc w modlitwie. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony czytelników i społeczności Stacji7.

Modlitewnik jest dostępny w sprzedaży poprzez sklep Dobroci.pl. Będzie również nieodpłatnie rozdawany różnym miejscom, które zgłosiły takie zapotrzebowanie: duszpasterstwom młodzieży, świetlicom środowiskowym, miejscom, gdzie przychodzą ludzie szukając duchowego wsparcia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -