22 stycznia
poniedziałek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ks. Marek Kruszewski

Proboszcz parafii bł. Karoliny Kózkówny w Białobrzegach. Znany duszpasterz rodzin. Ceniony przez czytelników "Idziemy" gospodarz rubryki "Proszę księdza" (jego porady można znaleźć w tym miejscu). Prowadzi audycję "Anioły rodzinne" w Radiu Warszawa.


2018

Więcej
Manga i anime
2018-01-02 10:22

Skończyłem swój cotygodniowy artykuł do „Idziemy” .

Tym razem o japońskich komiksach i animacjach typu „Czarodziejka z księżyca”, „Księżniczka Mononoke”, „Dragon Ball”, „Pokemon”.

Oto fragment:

„To, co skłoniło kulturę zachodnia do nałożenia filtru ostrożności, to przede wszystkim połączenie dziecięcych rysów twarzy, drobnego noska, wielkich oczu, ze zmysłowo wyeksponowanymi atrybutami kobiecego ciała. Erotyzowanie postaci dziecka było niepokojące. Doszedł do tego pornograficzny gatunek anime i mangi zwany hentai, który śmiałymi pomysłami erotyki wschodniej onieśmielał nawet dalekich od purytanizmu Europejczyków i Amerykanów. Hentai ma swoje podgatunki homoseksualne i pedofilskie. Drugą rzeczą, która zaniepokoiła rodziców dzieci oglądających mange i anime, okazał się poziom przemocy. Mimo, że w anime przeznaczonej dla dzieci dystrybutorzy często decydują się na wycięcie co brutalniejszych scen, to i tak ilość agresji niepokoi”.


Archiwum blogaNajczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły