23 marca
czwartek
Pelagii, Oktawiana, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

2017

Więcej
Ostatnia konferencja Obamy
czwartek, 19 stycznia 2017
Ustępujący prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama powiedział w środę podczas ostatniej konferencji prasowej w Białym Domu, że powrót zimnowojennego klimatu utrudnia relacje z Rosją. Wyraził zaniepokojenie stanem stosunków izraelsko-palestyńskich i zapowiedział, że będzie zabierał głos w ważnych sprawach.


Plany rządu: sieć szpitali i likwidacja NFZ
czwartek, 19 stycznia 2017
W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia – wprowadzenie sieci szpitali i likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia – powiedziała premier Beata Szydło. Jak dodała, minister zdrowia musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.


Ramię w ramię w obronie Rzeczypospolitej
środa, 18 stycznia 2017
– Polaków i Żydów łączy wielowiekowe dziedzictwo współistnienia w Rzeczypospolitej, gdzie razem budowaliśmy pomyślność naszych narodów i w obronie której wiele razy stawaliśmy ramię w ramię – mówił prezydent Andrzej Duda w środę w Centrum im. Menachema Begina w Jerozolimie.


Szydło i May rozmawiały o Brexicie
środa, 18 stycznia 2017
Szefowe rządów: Polski – Beata Szydło i Wielkiej Brytanii – Theresa May podczas rozmowy telefonicznej w środę zgodziły się, że kwestia gwarancji praw obywateli 27 krajów członkowskich UE mieszkających na Wyspach powinna zostać załatwiona możliwie szybko – poinformował PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański.


Prezydent RP rozmawiał z przywódcą Palestyny
środa, 18 stycznia 2017
– Trwały pokój na Bliskim Wschodzie jest możliwy tylko przy dwustronnym porozumieniu między władzami Izraela i Palestyny, bez narzucania obu stronom rozwiązań z zewnątrz – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem.


Prezydent Niemiec apeluje do rodaków o większą aktywność w świecie
środa, 18 stycznia 2017
Prezydent Niemiec Joachim Gauck zaapelował w środę do swoich rodaków o większą aktywność na arenie międzynarodowej w czasach, gdy liberalna demokracja stała się celem ataku. Potwierdził zobowiązania sojusznicze Niemiec wobec Europy Środkowo-Wschodniej.


Gambia: stan absolutnie wyjątkowy
środa, 18 stycznia 2017
Gambia stanie się zapewne pierwszym w Afryce krajem z dwoma prezydentami. Nowy, który wygrał wybory w grudniu, zamierza w czwartek objąć urząd, choć przebywa w sąsiednim Senegalu. Stary, który ani myśli oddać władzę, ogłosił we wtorek stan wyjątkowy.


Dwaj Polacy wiceprzewodniczącymi PE
środa, 18 stycznia 2017
Zasiadający we frakcji socjalistów europoseł SLD Bogusław Liberadzki, a także reprezentant konserwatystów Ryszard Czarnecki (PiS) zostali wybrani na stanowiska wiceprzewodniczących PE. Polska będzie miała teraz dwóch przedstawicieli w 14-osobowym gronie.


Katolik w fotelu przewodniczącego PE
środa, 18 stycznia 2017
Deputowani do Parlamentu Europejskiego wybrali 17 stycznia Włocha Antonia Tajaniego na przewodniczącego.


Szkocja chce pozostać we wspólnym rynku UE
wtorek, 17 stycznia 2017
Szkocki parlament przyjął we wtorek uchwałę opowiadającą się za zachowaniem członkostwa Szkocji we wspólnym rynku Unii Europejskiej nawet po wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Wniosek poparło 86 posłów, 36 było przeciw.


- Reklama -

Archiwum

Wybierz dział:

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI

- Reklama -

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły